Powered by Smartsupp

Carmen, Wrocław

Ponadczasowe wzornictwo wzbudzające zachwyt i piękno rysunku naturalnego dębu które wprowadza sielską, ciepłą atmosferę - taka właśnie może być kuchnia Carmen.

Zabudowa meblowa aneksu kuchennego posiada ramkowy drewniany front z płyciną wewnątrz, a wykończenie lakiernicze podkreśla rysunek słoi. W centrum znajduję się miejsce z płytą grzejną a nad nim lekko wysunięta i ozdobiona listwą zabudowa okapu, po bokach ze względów praktycznych oraz wizualnych zastosowano półki z szufladkami i kołeczki –daję to wrażenie sielskości. Blat z dębowej klejonki łączonej na mikrowczepy otrzymał ozdobny frez wieńczący, podobny do tego na frontach, aby podkreślić komplementarność zestawu.

Zamiast klasycznych płytek ceramicznych na ścianie pojawiła się okładzina wykonana z tego materiału co blat, takie rozwiązanie doskonale współgra z belkami konstrukcyjnymi i kolorystycznie ociepla pomieszczenie. Do mebli wbudowano czarny sprzęt AGD oraz niewielkie gałki w tym kolorze, które świetnie korospondują z balustradą i konstrukcją schodów.

Wewnątrz szafek również nie zabrakło klasyki – znajdują się tam szuflady z drewna dębowego w kolorze blatu z krytą prowadnicą firmy Blum. Niebagatelnego uroku dodają też odpowiednio dobrane elementy ozdobne takie jak delikatne pilastry bez kanelowania oraz listwy wieńcowe i podszafkowe. Ukoronowaniem tej realizacji jest zainstalowany na środku wyspy duży zlewozmywak ceramiczny firmy Villeroy Boch.