Elena, Leszno

Kuchnia Elena całkowicie otwarta na mieszkanie, zacierająca typowe granice części przeznaczonej do przygotowywania i spożywania posiłków, wypoczynkowej oraz komunikacyjnej.

Ta nietypowa realizacja łączy w sobie zabudowę kuchenną, przeszkloną witrynę na książki z dwiema szufladami i płynnie przechodzi w zabudowę holu zawierającą pojemne szafy.

Fronty wykończone fornirem z wąskich pasków dębu naturalnego z zachowaną kontynuacją usłojenia w połączeniu z zastosowaniem frezowanych uchwytów podkreślających zastosowanie szlachetnych materiałów zostały w środkowej części rozświetlone przez część lakierowaną na biały połysk.

Cały sprzęt AGD poza piekarnikiem oraz wkomponowaną w granitowy blat płytą grzewczą został ukryty wewnątrz szafek tak, aby ciepła, drewniana okleina zdominowała charakter tej zabudowy.

Czarna, błyszcząca powierzchnia szkła lacobel rozświetlona listwą z diodami LED idealnie komponuje się granitowym blatem roboczym. Nieco wsunięty do wewnątrz bryły jeden z rzędów górnych szafek sprawia, że całość nie jest przytłaczająca i mimo swych gabarytów idealnie nadaje się do zastosowania w mieszkaniu w bloku.